Warning: include_once(/home/www/happyhandicap.cz/www/happyhandicap.cz/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/www/happyhandicap.cz/www/happyhandicap.cz/wp-content/advanced-cache.php on line 21

Warning: include_once(): Failed opening '/home/www/happyhandicap.cz/www/happyhandicap.cz/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.') in /home/www/happyhandicap.cz/www/happyhandicap.cz/wp-content/advanced-cache.php on line 21
Zapoj se | Happy Handicap

HAPPY HANDICAP

(dramaticko-taneční kroužek)

Projekt Happy Handicap vytvořil soudržnou skupinu lidí, vlastní komunitu, která pracuje se stejným cílem, vytvořit společně představení, díky němuž mohou předávat radost lidem kolem sebe.

Každá hodina je rozdělena do několika částí, abychom se cítili dobře a tak se nám lépe spolu pracovalo. Důležitý je prožitek z hodiny a aktivní zapojení všech přítomných.

 1. Úvodní část – vymýšlení tématu pro vystoupení (dle kulturních akcí)
 2. Rozehřívací část – rozcvička – jóga, zdravotní cvičení, pohybové hry
 3. Vymýšlení představení – taneční, dramatické (formou dramatických cvičení)
 4. Závěrečná část – diskuse, co se nám líbilo, nelíbilo, na čem je třeba pracovat do příště
Cíl projektu

Uvědomění si sebe sama, zábava, kreativita, bezprostřednost, fantazie, spolupráce v kolektivu, učení se novým věcem, poznávání se s novými lidmi a s dalšími neziskovými organizacemi, umět se prezentovat, podílení se na veřejných kulturních akcích.

Kdy a Kde?
 • 2x měsíčně – 1,5 hod., doplněné kulturními akcemi dle nabídky (plesy, festivaly, dětské dny, dobročinné akce, spolupráce s dalšími neziskovými organizacemi)
 • V centru PKRDM (Plzeňská krajská rada dětí a mládeže) Skupova 4
 • Aktuální termíny najdete v PLÁNU AKCÍ
 • 1 x víkendový workshop (dle možností členů)
Na koho se obrátit

Markéta Smýkalová, Magdalena Rusňáková

V případě zájmu vyplňte přihlášku do projektu HAPPY HANDICAP.

MUZIKOTERAPIE

Muzikoterapeutická skupina funguje již dva roky. Schází se 2x měsíčně v aktuálním počtu 8 členů.

Cíle projektu, resp. muzikoterapie v rámci této skupiny jsou rozloženy do několika oblastí. První z nich je sebeuvědomění a sebevyjádření (hledání svého originálního projevu a osobitosti). Dalším důležitým cílem je aktivizace a rozvoj sociálních dovedností ve skupině, jako např.: komunikace, spolupráce, projev před skupinou a vedení skupiny. Třetím cílem je rehabilitace ve smyslu procvičování jemné motoriky a koordinace končetin dle potřeb účastníků. Poslední, ne méně důležitá oblast, je uvolnění stresu, odpočinek a načerpání nových sil. Také pracujeme na rozvoji muzikality.

V rámci muzikoterapie jsme společně ušli kus cesty, každý po svém, dle svých potřeb a zároveň spolu v respektu k těmto potřebám. V případě, že potřeby daného uživatele vyžadují individuální přístup, nebo cíle stanovené v terapii nelze realizovat v rámci skupiny, je ideálním řešením individuální muzikoterapie. Ta plně poskytuje prostor k řešení specifických potřeb a cílů u daného uživatele.

Kdy a kde?
 • 2x měsíčně – 1,5 hod.
 • V centru PKRDM, Skupova 4
 • Aktuální termíny najdete v PLÁNU AKCÍ

Na koho se obrátit:

Zdeněk Drahoš

V případě zájmu vyplňte přihlášku do projektu MUZIKOTERAPIE.

ŘEKNEM SI TO

V tomto projektu účastníci mezi sebou komunikují o intimních věcech s oporou lektora. Pracují se zpracovanými brožurami od SPMP ČR. Lektorovi pomáhá pomocný lektor ze spolku, který se již seznámil s brožurami a chce pomáhat ostatním s pochopením psaného textu v brožurách. Účastníci mají možnost si předat mezi sebou zážitky, zkušenosti. Seznámí se lidmi, kteří mají podobné zkušenosti a mohou si tak vzájemně poradit či pomoci.

Kdy a kde?
 • 2x měsíčně – 1,5 hod., doplněné kulturními akcemi dle nabídky (plesy, festivaly, dětské dny, dobročinné akce, spolupráce s dalšími neziskovými organizacemi)
 • V centru PKRDM Skupova 4
 • Aktuální temíny najdete v PLÁNU AKCÍ

Na koho se obrátit

Markéta Smýkalová

V případě zájmu vyplňte přihlášku do projektu ŘEKNEM SI TO.

HRY S FANTAZIÍ

Projekt probíhá formou workshopů a nejrůznějšího tvoření a malování. V projektu se učíme novým technikám při malbě a tvorbě a také se učíme využívat jednoduše dostupných materiálů – kaštany, listy, role od toaletního papíru a další. Projekt je koncipován dle ročních období a společně vytváříme zajímavé upomínkové předměty, kulisy na vystoupení nebo dárky. Podle aktuálního ročního období vyrábíme tématické výtvory. Motivací jsou pro členy projektu jednotlivé výrobky, kterými mohou udělat radost svým blízkým.

Kdy a kde?
 •  1x měsíčně – 1 hodinu
 •  v centru PKRDM Skupova 4
 •  Aktuální termíny najdete v PLÁNU AKCÍ

Na koho se obrátit

Magdalena Rusňáková

V případě zájmu vyplňte přihlášku do projektu HRY S FANTAZIÍ.

ARTETERAPIE

Pravidelně se scházíme a tvoříme pro radost ze života, relaxaci a dobrou náladu. Sdílíme společně naše pocity a to, jak nás tvoření baví a ovlivňuje. Učíme se podělit o naše strasti a starosti. Rozvíjíme se za pomocí volné malby, koláží, kreslení, rozmazávání pastelů a mnoha dalších výtvarných technik. Někdy tvoříme dohromady, někdy každý sám za sebe. Cílem není vytvořit dokonalý artefakt, ale užít si samotný proces, uvolnit se a dopřát si potěšení z tvoření. Máme k dispozici řadu výtvarných materiálů a dobře vybavený prostor. Témata jsou zadávaná lektorkou s ohledem na potřeby skupiny, v letních měsících se těšíme na malování venku a inspiraci přírodou.

Kdy a kde?
 •  2x měsíčně – 1,5 hodiny, doplněné kulturními akcemi dle nabídky 
 •  v centru PKRDM, Skupova 4
 •  Aktuální termíny najdete v PLÁNU AKCÍ

Na koho se obrátit

Jana Trnková, Ing., BcA.

V případě zájmu vyplňte přihlášku do projektu ARTETERAPIE.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial