O nás

Milí přátelé a podporovatelé,

jsme skupina lidí sestávající z lidí s mentálním postižením (MP), přátel, blízkých a rodičů za účelem zábavy, radosti, získávání nových zkušeností a poznávání nových tváří. Chtěli bychom přinášet naší pílí a prací radost a také lidi kolem sebe něco naučit.

Vycházíme z toho, že „lidé jsou různí, ale v podstatě jsme všichni stejní.“ Naše vize korespondovala s vizí SPMP ČR: „Společnost pro všechny, ve které mají lidi s mentálním postižením nebo kombinovaným postižením a jejich rodiny možnost žít stejný život jako všichni ostatní.“ 20. května 2015 jsme založili pobočný spolek na místní úrovni Plzeňského kraje s názvem SPMP ČR pobočný spolek Plzeň – město.

Jak všechno začalo?

Seznámili jsme se v jedné organizaci, kde jsme trávili společně volný čas. Z osobního přesvědčení jsem odešla, že vše se děje s nějakým úmyslem a časem se rozkryjí věci a situace, které mě mají něco naučit.

Netrvalo to dlouho a nynější přátelé si mě našli, že by se mnou rádi trávili volný čas. Hrozně mě to potěšilo a nadchlo. Souhlasila jsem s tou podmínkou, že se do toho opřeme společně. Začali jsme shánět pronájmy prostor a pilně vymýšlet tanečně-dramatická představení. Vytvořili jsme jich několik. Naším dalším cílem bylo ukázat naši práci dalším organizacím a veřejnosti, s tím že rádi poznáme nové tváře a navážeme kontakty s dalšími nadšenci jako jsme my.

Nadšení nezůstalo jen u původních členů, přidalo se mnoho lidí, kteří pomáhali od začátku a kteří s námi pracovali chvíli, přesto si velice vážíme toho, že s námi přiložili ruku k dílu, protože díky nám všem jsme tam, kde jsme teď. Jedním z těch lidí jsou Majda a Karolína, se kterými jsme společně vytvořili nejdřív zájmové uskupení Happy Handicap a nyní oficiální spolek SPMP ČR pobočný spolek Plzeň-město. Naší místopředsedkyní je Markéta Matoušková, od které to vlastně všechno začalo – pojďme společně trávit volný čas. Je tou pravou rukou, která umí lidi kolem sebe motivovat. Svou dobrou náladou a poctivostí pomáhá vést organizačně chod spolku.

Nyní máme 35 členů složených z lidí s MP, rodičů, přátel, odborníků a příznivců. Naše otevřená náruč mezi sebe ráda přivítá nové členy, kteří mají stejnou chuť společně předávat dobrou náladu lidem kolem sebe svou přítomností nebo kupříkladu tanečním či dramatickým představením. Zábavu jsme posunuli dále – chceme se něco nového naučit. Proto vymýšlíme projekty i vzdělávací kurzy pro lidi s MP. Kurz finanční gramotnosti, zdravého životního stylu, Řeknem si to – povídání o intimním životě. Taktéž se zapojujeme do PC kurzu od Domu digitálních dovedností. Je také třeba aktivně relaxovat, proto pokračujeme v projektu Happy Handicap (tanečně-dramatický kroužek) a zažíváme sílu melodií a rytmů v projektu DRUM CIRCLE (bubnování v kruhu). Projekty jsou otevřeny lidem s MP, kteří mají zájem je navštěvovat pravidelně a trávit a sdílet s ostatními účastníky zážitky a poznatky.

Navzájem si buďme těmi nejlepšími učiteli a učme se spolu být tady a teď.


Mgr. Markéta Smýkalová
předseda spolku

Členi

Mgr. Markéta Smýkalová

předseda spolku, koordinátor projektů

Jsem veselý člověk, který rád tvoří. Jsem ráda, že mám kolem sebe lidi ze spolku. Užívám si společných zážitků. Jsou mi velkou inspirací a zároveň velkými učiteli. Díky nim trávím smysluplně svůj volný čas.

Mgr. Zdeněk Drahoš

člen spolku, lektor projektu muzikoterapie

Bc. Magdalena Rusňáková

člen výboru, koordinátor projektů

„Ten nejhezčí dar je přátelství. Čím více ho rozdávám, tím více se mi ho dostává.“

Jana Trnková, Ing., BcA.

lektorka Arteterapie

„Sny a fantazie jsou dar a naším úkolem je nepřestat hledat k nim cestu.“

Markéta Matoušková

místopředseda spolku

„Chodím na tanečák ráda, protože poznávám a chci poznávat nové lidi a kamarády a chci se stále učit něco nového.“

Eva Buřičová

člen spolku

Líbí se mi tanečák, ráda vystupuju před lidmi. Baví mě činnosti ve spolku. Ve volném čase chodím s pejskem, jmenuje se Bessynka. Mám ráda Míšu ze spolku. Přeji si hodného kluka.

Roman Matoušek

člen spolku

Do spolku chodím kvůli lidem, co tam jsou. Ve volném čase chodím rád se psem. Nejvíc mě baví tanečák a bubny.

Eliška Vondráčková

člen spolku

„Ráda se seznamuju, chodím ráda se psem. Ve spolku mám kamarády.“

Jaroslav Hammer

člen spolku

„Žij jako my, buď jako my, protože jsme sví. Je pro co žít.“

Jirka Araczki

člen spolku

„Na tanečák chodím rád, protože je zde zábava a chodím se sem odreagovat. Mám tu spoustu kamarádů, se kterými je zábava.“

Josef Baroš

člen spolku

„Je tady zábava a s lidma z tanečáku je největší sranda, chodím se sem odreagovat a pobavit se.“

Lenka Kraftová

člen spolku

Vratislav Suchý

člen spolku

„Chodím rád tancovat a za kamarádama. Nejvíc mě baví tanečák.“

Stanislava Skalová

člen spolku

„Já chodím na tanečák ráda, protože se mi tu líbí a jsem šťastná, že můžu být se svými kamarády a že můžu vystupovat.“

Klára Vildmanová – Tygřík

člen spolku

Ráda tancuju, zpívám a poznávám nové věci. Do spolku chodím za kamarády. Přeju si, aby všichni lidi na zemi byli zdraví a šťastní.

Chcete se také stát členy našeho spolku SPMP ČR pobočný spolek Plzeň – město?

Stačí jen vyplnit tento REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial